Studium przypadków

Wiedza teoretyczna bez przełożenia na realia nie zawsze jest w stanie przekonać. W tej sekcji prezentujemy realne przykłady domów efektywnych energetycznie i ekonomicznie. Z jednej strony są to domy, które projektowane były od początku z myślą o oszczędzaniu energii i ciepła, z drugiej są to również istniejące już domy poddane termomodernizacji.

Budynki efektywne energetycznie

Ground House

Ground House – Projekt zakłada usytuowanie działki budowlanej na terenie górzystym ze znacznym nachyleniem stoku w kierunku południowym. Prosta bryła zapewnia maksymalną izolacyjność cieplną, a dodatkowa ingerencja w teren urozmaica projekt.


Zobacz więcej

Dom optymalny

Głównym założeniem projektu jest multifunkcjonalność, która przejawia się poprzez zaprojektowaną szafę, będącą sercem domu. Łączy ona ze sobą wszystkie części domu, dzięki czemu powstaje klarowny podział na dwie strefy: dzienną oraz nocną i wyznacza główny ciąg komunikacyjny.


Zobacz więcej

Dom ekologiczny

Dom ekologiczny – przyjęta propozycja jest odpowiedzią na potrzeby człowieka z uwzględnieniem rozwiązań mających na celu stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom jak i środowisku. Funkcjonalne założenie zagospodarowania działki opiera się na stworzeniu prywatnej przestrzeni do życia.


Zobacz więcej

Ekoskręt

Dom EKOskręt powstał we współpracy z teoretycznymi inwestorami, którzy chcąc otrzymać projekt wymarzonego domu. Szczególną uwagę zwracali oni na komfort użytkowania budynku, opłacalność inwestycji, jednak nie mniej ważna była dla nich forma i estetyka budynku.


Zobacz więcej

Lumina House

Lumina House to dom pełen światła. Powstał z myślą o współczesnym człowieku i jego potrzebach. Został stworzony z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.


Zobacz więcej

Modernizacja kostki

Modernizacja starego domu to często skomplikowane zadanie dla projektanta i wykonawcy. Niestety w wielu takich domach popełniono poważne błędy projektowe i wykonawcze związane z dostępnością niskiej jakości materiałów budowlanych.


Zobacz więcej

_

Facebook