Lumina House


Lumen oznacza światło. Lumina House to dom pełen światła. Powstał z myślą o współczesnym człowieku i jego potrzebach. Został stworzony z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Głównym założeniem twórców było zaprezentowanie domu komfortowego i wysoko energooszczędnego. Poprzez zastosowanie najnowszych osiągnięć nauki i techniki w dziedzinie budownictwa stworzony projekt jest prosty i funkcjonalny, a zastosowane systemy i instalacje są przyjazne dla środowiska.

Dom Lumina jest pierwszym projektem z kolekcji DOMY XXI, który zostanie wybudowany w Polsce. Wzorcowy obiekt certyfikowany przez ekspertów z Narodowej Agencji Poszanowania Energii będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych realizacją nowoczesnego domu jednorodzinnego spełniającego wysokie wymagania stawiane przez współczesność – łączącego komfort użytkowy z troską o stan otaczającej dom przyrody.

Lumina House spełnia przyjęte przez projektantów kryteria nowoczesności: jest domem energooszczędnym, ekologicznym i zdrowym, funkcjonalnym i komfortowym, wykorzystującym inteligentne rozwiązania oraz optymalnym, gdyż wszystkie przewidziane rozwiązania w zakresie zastosowanych materiałów i instalacji są najwyższej jakości.

Projekt Lumina House przewiduje wykorzystanie dostępnych na polskim rynku technologii i materiałów budowlanych, zwracając jednocześnie uwagę na fakt, że ich optymalne i właściwe zastosowanie pozwala stworzyć budynek o bardzo dobrych wskaźnikach określających walory jego energooszczędności . Dokumentacja techniczna domu powstała przy konsultacji i współpracy Politechniki Wrocławskiej oraz Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Projekt w sposób optymalny łączy działanie wielu nowoczesnych systemów, które pozwalają nie tylko oszczędzać energię, ale również pozyskiwać ją ze źródeł odnawialnych.

Facebook